Fizjoterapeuci

Art. 9 ust.4 ustawy  z dnia 25 września 2015 r o zawodzie fizjoterapeuty ( Dz. U. poz.1994) stwierdza, że Fizjoterapeuta jest obowiązany prowadzić i udostępniać dokumentację medyczną na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 listopada 2008r o prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.

Prowadzona dokumentacja powinna być gromadzona i przechowywana zgodnie z Art. 31 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. A od 01 sierpnia  2017r tj, z dniem wejścia w życie ustawy  z dnia 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia (Dz. U. nr 113 poz. 657) pojawi się również obowiązek prowadzenia dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

Program Eurosoft pracujący  w systemie technologii serwera chmurowego spełnia wszystkie powyższe kryteria ustawowe, przejmując  odpowiedzialność oraz gwarantując  bezpieczeństwo  zarzadzania i przechowywania dany wrażliwych.

Eurosoft to pierwsze oprogramowanie na rynku polskim dedykowane fizjoterapeutom. Aplikacja EuroSoft Przychodnia z modułem Fizjoterapia  zbudowana jest na modelu ICF ( Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia) i odpowiada  potrzebom diagnostyki funkcjonalnej pacjenta oraz planowaniu i dokumentowaniu codziennej terapii niezależnie od rodzaju schorzenia lub urazu. Program umożliwia tworzenie i zapisywanie własnych testów i śledzenia ich wyników jak również importowanie  zewnętrznych kwestionariuszy, skanów dokumentacji  lub raportów  wykonanych  na sprzęcie diagnostyczno-pomiarowym, tak aby całość dokumentacji pacjenta przechowywana była w jednym miejscu.

Na koniec każdej wizyty istnieje możliwość wygenerowania i wydruku dowolnie skonfigurowanego  raportu  np. z badania  z planem  terapii, co stanowić może również ważny element „komunikacyjny” z pacjentem i jego rodziną lub lekarzem prowadzącym.

Prosty i intuicyjny interfejs użytkownika pozwala na kompleksowe „zarzadzanie” gabinetem lub przychodnią fizjoterapii - od prowadzenia grafików przyjęć terapeutów, po  synchronizację z drukarką fiskalną. W programie istnieje możliwość tworzenia cenników dla różnych grup płatników: prywatnych, ubezpieczycieli w tym również NFZ i ZUS. Aplikacja  ułatwia tworzenie  raportów rozliczeniowych na koniec miesiąca.

Praca na zdalnym serwerze umożliwia  prowadzenie dokumentacji w szpitalu, prywatnej klinice, gabinecie lub w domu u pacjenta.

 

 

Kontakt:

Marek Żołnowski

kom.: 887 880 117

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Drukuj