ELZAB Mera F

elzabMera


Producent Cena netto
ELZAB
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 

 

Drukarka fiskalna ELZAB Mera F [kod: 00134] dedykowana jest do pracy w aptekach.
Ze względu na małe pole podstawy, proporcje i zwartość obudowy jest szczególnie polecana do aranżacji kompaktowych stanowisk POS.


Opis urządzenia

Zastosowane podzespoły i rozwiązania konstrukcyjne umożliwiły stworzenie drukarki o niewielkich rozmiarach, a jednocześnie, w porównaniu z innymi drukarkami pracującymi na rynku, znaczące zwiększenie szybkości drukowania, szybkości komunikacji z komputerem oraz miejsca na znacznie dłuższe niż standardowe rolki papieru.
Wszystkie złącza wyprowadzone są od dołu, co zapewnia estetykę instalacji i pewność połączeń. Złącze USB, obok złącza RS232 umożliwia współpracę z każdym komputerem.     Wszystkie złącza wyprowadzone są od dołu

Wygoda pracy i eksploatacji

Graficzny, podświetlany wyświetlacz LCD gwarantuje doskonałą czytelność w każdych warunkach oświetlenia. Płynna regulacja ustawienia wyświetlacza w zakresie 380 stopni oraz jego kąta pochylenia pozwala uniknąć odbić i refleksów nawet w pomieszczeniach z silnym, padającym z różnych kierunków światłem. Zarówno kontrast jak i jasność podświetlenia można regulować.
Drukarka umożliwia wydruk pozycji paragonu zarówno na bieżąco - jedna po drugiej, jak i blokowo.
Graficzny, podświetlany wyświetlacz LCD

Przy współpracy drukarki ELZAB Mera F z programami realizującymi wydruki w trybie "na bieżąco", po każdej wydrukowanej pozycji paragonowej na wyświetlaczu pojawia się pełna informacja z nazwą, ceną sprzedanego towaru oraz aktualna suma do zapłaty.
Po 45 sekundach od wydrukowania paragonu (czas ten wynika z przepisów fiskalnych) na wyświetlaczu można wyświetlić dowolną informację dla klienta, która może być zmieniana raz na dobę. Ekran o rozdzielczości 192 x 64 piksele pozwala wyświetlać grafikę (logo firmy i reklamy), hasła promocyjne, komunikaty dla klientów, podziękowania, zaproszenia oraz prezentować aktualną datę, godzinę oraz informację o obchodzonych imieninach.

Dwa termiczne mechanizmy drukujące zapewniają szybki, w pełni równoległy wydruk oryginału i kopii, z efektywną prędkością 19 wierszy/s każdy.
Prosty dostęp do mechanizmów, poprzez zsunięcie pokrywy drukarki, ułatwia sprawną wymianę papieru.
W porównaniu z innymi drukarkami dostępnymi na rynku w ELZAB Mera F zastosowano dłuższe o 1/3 rolki papieru (40m), co znacznie wydłuża okres pomiędzy kolejnymi jego wymianami.

Dla oszczędności papieru można optymalizować postać wydruku tak, by pozycja sprzedaży drukowała się w jednej linii, a nieznaczące zera w pozycji "ilość" były usuwane.
Metalowy nóż ułatwia równe odrywanie paragonu.

 

Dane techniczne

 

Drukarka fiskalna Posnet ELZAB Mera F
Mechanizmy drukujące 2 mechanizmy termiczne, 40 znaków w wierszu, prędkość druku 19 linii/ sek. każdy
Wyświetlacz klienta/kasjera
LCD graficzny, z możliwością przełączania sposobu wyświetlania (pozytywowy lub negatywowy)
Złącza
zasilania
interfejsu RS232 do komputera PC
interfejsu USB do komputera PC
szuflady na pieniądze typu RJ
Zasilanie / pobór mocy
sieciowe 230V (zewnętrzny zasilacz w komplecie)
z akumulatora wewnętrznego 12V/1,2Ah
Wymiary i waga (gł. x szer. x wys.) 237mm x 129mm x 136mm (wys. z pionowo ustawionym wyświetlaczem: 237mm)
~ 2.0 kg
Baza towarowa 200 000 nazw towarów
Stawki podatkowe 7 programowalnych stawek
Wyposażenie dodatkowe szuflada flip top
klawiatura programowalna S65A
drukarka etykiet LP 2824
czytnik MS 3580 Quantum T

Drukuj